Menu
CHIP Speedtest

Zablokování vytváření souboru »Thumbs.db« na síťových discích

07.11.2014 20:27 | Karel Kovar
Zablokování vytváření souboru »Thumbs.db« na síťových discích

Ve Windows 7 a 8 jsou ve složkách s obrázky automaticky vytvářeny databázové soubory »Thumbs.db«, obsahující náhledy obrázků. Jak se jich lze zbavit?

Pro domácí použití to může být využití těchto souborů praktické, v síti to ale zbytečně spotřebovává zdroje. Tomuto procesu je ale možné zabránit pomocí drobné úpravy registru.

Pro spuštění editoru zadejte ve Windows 7 do vyhledávacího pole v nabídce Start pojem »regedit« nebo ve Windows 8 otevřte dialog »Spustit« stisknutím klávesové zkratky [Windows] + [R].

V editoru registru, nejprve přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE MicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer«. Zde pomocí příkazu »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD« vytvořte položku »DisableThumbsDBOnNetworkFolders«. Poté ji dvojklikem otevřete a její hodnotu změňte na »1« a potvrďte tlačítkem »OK«.

Stejným postupem přidejte tuto hodnotu do »HKEY_LOCAL_MACHINESoftwarePolicies MicrosoftWindowsExplorer«. Pokud »Explorer« neexistuje, vytvořte ho pomocí příkazu »Úpravy | Nový | Klíč«. Nakonec editor registru zavřete a restartujte počítač.

POZNÁMKA: Databázové soubory s náhledy obrázků jsou i nadále zachovány v lokálních složkách na počítači. Již vytvořené soubory »Thumbs.db« na síťových discích tímto postupem ovlivněny nejsou a je nutné je odstranit ručně.

2014-12-10-trik7-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání