Menu
CHIP Speedtest

Zabránění přerušení automatického přihlašování

08.11.2011 15:12 | Redakce Chip
Pro potřeby předvádění potřebujete u počítače zajistit, aby se i při restartu vždy dostal do definovaného výchozího stavu s automaticky přihlášeným uživatelským účtem.

Také při automatickém přihlašování k počítači je za normálních okolností možné zaváděcí proces stiskem klávesy [Shift] přerušit a přihlásit se pod jiným uživatelským jménem. Pomocí položky v systémovém registru se však i tato cesta dá účinně zablokovat.
Za tím účelem otevřete v nabídce Start příkaz »Spustit«, do vstupního pole – nebo od verze Vista přímo do hledacího pole – zadejte »regedit« a stiskněte [Enter]. Ověřovací dotaz Řízení uživatelských účtů potvrďte, podle verze systému, tlačítkem »Další« nebo »Ano«.
V editoru registru navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon«. Potom klikněte do pravé části okna a otevřete příkaz »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota«. Jako název položky zadejte »IgnoreShiftOverride« a stiskněte [Enter]. Novou položku teď pro zpracování otevřete dvojitým kliknutím. Změňte její hodnotu na »1« a akci potvrďte tlačítkem »OK«. Editor registru zavřete. Napříště už přihlašování k jinému uživatelskému účtu prostřednictvím [Shift] při bootování nebude možné.
Budete-li později chtít obnovit standardní chování počítače, hodnotu nově založené položky registru nastavte na »0« nebo ji odstraňte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání