Menu
CHIP Speedtest

Zabraňte selhání připojení v úsporném režimu notebooku

06.03.2011 22:04 | Redakce Chip
Zabraňte selhání připojení v úsporném režimu notebooku
Všechno funguje bez problémů, pokud je notebook připojen k elektrické zásuvce. Když ho ale odpojíte od proudu a pracuje na akumulátor, máte najednou s Wi-Fi připojením problémy, a to přesto, že Wi-Fi router není zase tak moc vzdálený.

WLAN adaptér spotřebuje poměrně hodně energie. Toho jsou si samozřejmě vědomi i inženýři, kteří pracují na vývoji přenosných počítačů. Navrhují tedy různé možnosti úspory energie bezdrátových síťových modulů ve snaze dosáhnout co nejdelšího provozu na akumulátor, kterým se pak mohou pochlubit na krabici s notebookem. Někdy je ale nastavená úspora energie až přehnaná a adaptér pak nemá dostatečné napájení, což vede k výpadkům připojení. V závislosti na nastavení může být WLAN modul deaktivován a držen v tomto stavu i po dobu několika sekund po nastavení služeb. Obnovení spojení pak trvá poměrně dlouho, a někdy musí být dokonce potvrzeno uživatelem. Takovéto nastavení však můžete pomocí několika kliknutí myší změnit.
Abyste se na toto konkrétní nastavení dostali, musíte postupovat následovně. Klikněte postupně na „Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Možnosti napájení | Změnit nastavení schématu“. Objeví se dialogové okno „Upravit nastavení schématu“. V něm vyberte možnost „Změnit pokročilé nastavení napájení“. V seznamu zařízení najděte položku „Nastavení bezdrátového adaptéru | Režim snížené spotřeby“. U položky „Baterie“ změňte nastavení z „Maximální úspora energie“ na „Střední úspora energie“, popřípadě i na „Nízká úspora energie“, nebo „Maximální výkon“ – v závislosti na tom, zda budete mít s připojením stále problémy. Pokud zvolíte „Maximální výkon“, nebude se WLAN adaptér vůbec vypínat. V tom případě ale v době, kdy nebudete WLAN adaptér používat, jej musíte ručně deaktivovat, jinak by zbytečně spotřebovával energii z akumulátoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání