Menu
CHIP Speedtest

Záchrana dat ze starých jednotek Iomega Zip

20.06.2010 13:46 | Redakce Chip
Jednotky Zip byly začátkem tisíciletí velice oblíbeným paměťovým médiem. Možná jste s nimi pracovali i vy – jenomže tehdy používaný PC už dávno nemáte a přitom se k datům na Zip disketách nutně potřebujete dostat.

Windows XP disponují vlastními ovladači Zip jednotek, takže instalace softwaru Iomega není nutná. Musíte ovšem zajistit, aby bylo zařízení systémem správně poznáno.
Nejprve tedy připojte jednotku k paralelnímu portu a zapněte ji. Pak stiskněte klávesovou kombinaci [Windows]+[Pause], aktivujte kartu »Hardware« a tam klikněte na »Správce zařízení«. Dále klikněte na symbol »+« před položkou »Porty (COM und LPT)« a poté dvojitě na »Port ECP tiskárny (LPT1)«. Přejděte na kartu »Nastavení portu« a tam zaškrtněte »Povolit rozpoznávání starší verze standardu Plug and Play«. Akci potvrďte tlačítkem »OK« a Správce zařízení zavřete. Jednotka Zip teď bude samočinně rozpoznána a posléze také zobrazena v Průzkumníku.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání