Menu
CHIP Speedtest

Zachycení noční oblohy zrcadlovkou

25.02.2016 12:10 | Pavel Trousil
Zachycení noční oblohy zrcadlovkou

Budete-li chtít fotografovat noční oblohu, budete potřebovat stativ, nebo alespoň pevné místo na položení fotoaparátu. Snímky ukládejte do formátu RAW – ze snímků tak dostanete mnohem víc a ještě se snadněji upravují. 

V nabídce režimů zvolte manuální režim a clonu otevřete, jak to jen lze, aby se na snímač dostalo co nejvíce světla. Pokud máte na výběr, dejte přednost objektivu s větší světelností. Můžete pak použít kratší expoziční čas. Hodnotu ISO nenastavujte příliš vysokou, jinak budou mít pořízené snímky příliš vysoký šum. Počítejte s tím, že expozice bude trvat několik sekund. Budete muset pořídit několik cvičných snímků, abyste ověřili, jaký expoziční čas je nejlepší a že snímky nejsou ani příliš tmavé, ani příliš světlé. Lepší je samozřejmě použít dálkovou spoušť nebo samospoušť, abyste při stisku spouště nepohnuli s fotoaparátem a snímek nebyl rozmazaný. Některé fotoaparáty přímo nabízejí speciální režim pro fotografování noční oblohy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání