Menu
CHIP Speedtest

Zachycení skvělých podvodních snímků s co nejmenším úsilím

16.11.2014 10:39 | Pavel Trousil
Zachycení skvělých podvodních snímků s co nejmenším úsilím

Podvodní fotografie jsou velmi působivé, ale samozřejmě pouze v případě, že jsou správně zachyceny. Pokud se na potápění chystáte, budete si muset pořídit buď voděodolný fotoaparát, nebo podvodní pouzdro pro svůj stávající fotoaparát. 

voda-nahled

Obzvláště důležité je řádně nabít baterie a zkontrolovat, zda je v přístroji karta a fotografuje. Pod vodou ho totiž už určitě nedobijete ani do něj nevložíte kartu. Pokud s takovým přístrojem nebo krytem budete fotografovat poprvé, zkontrolujte, zda je opravdu vodotěsný – například v kýblu s vodou – a že nemáte s jeho ovládáním problémy.

V optimálním případě doporučujeme dovybavit se ještě externím bleskem. Pod vodou je málo světla a přímý blesk je pro fotografování nevhodný, navíc je lepší na objekt posvítit z úhlu. Tím se vyhnete ošklivě osvětlené části před objektivem. Vyberte si také správný čas ponoru. Nejlepší pro fotografování je poledne, kdy je slunce přímo nad mořem.

Také je samozřejmě ideální, když na nebi nejsou žádné mraky, které by vrhaly stín a při hloubkovém potápění zastínily slunce. Předem si správně nastavte fotoaparát, abyste mohli začít rovnou fotit. Nastavování pod vodou je obtížné, nebo dokonce nemožné. Pokud to fotoaparát podporuje, nastavte vyvážení bílé na „Stín“, abyste se vyhnuli modrému nádechu snímků pod vodou, nebo vyberte přímo režim fotografování pod vodou. Počítejte s tím, že čím hlouběji se ponoříte, tím méně světla tam bude. Zvolte tedy vyšší hodnotu ISO, ale ne zase příliš vysokou, aby fotografie neměly šum.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání