Menu
CHIP Speedtest

Začlenění Microsoft SkyDrive do sytému

14.03.2012 06:10 | Redakce Chip
Jako součást Windows Live poskytuje SkyDrive každému, kdo se k Windows Live přihlásí, bezplatně 25 GB on-line paměťového prostoru, který lze normálně vyvolat a spravovat v browseru. Pohodlnější to bude, jestliže paměťový prostor začleníte jako síťovou jednotku přímo do systému.

Potřebujete k tomu jen správnou identifikaci vlastního paměťového místa, kterou jako »cid« získáte z v browseru zobrazené URL. Otevřete SkyDrive v browseru a přihlaste se tam.

URL v adresním řádku je ve tvaru například »https://skydrive.live.com/?cid=1234567890abcdef«. Označte a zkopírujte odtud část za »cid=« nebo si poznamenejte 16místné »cid«. Nyní otevřete Průzkumníka. Ve struktuře vlevo pravým tlačítkem myši klikněte na »Počítač« a zvolte kontextový příkaz »Připojit síťovou jednotku…«. Nejprve v rozevíracím poli »Jednotka« zvolte požadované písmeno pro SkyDrive, jako například »Z:«. Písmeno byste měli vybírat ze zadní části seznamu, abyste zabránili případným konfliktům s jinými jednotkami nebo paměťovými kartami.

Pole »Složka« zadávejte ve tvaru »\serveruvolnění«. Použijte k tomu »\docs.live.net@SSL« jako „server“ a přímo návazně CID jako „uvolnění“. Pro automatický přístup ponechte aktivovanou volbu »Znovu připojit při přihlášení«. Po kliknutí na »Dokončit« se ještě musíte přihlásit se svými přístupovými daty pro Windows Live. Nová jednotka by se nyní měla objevit v Průzkumníku.

Upozornění: »Vlastnosti« síťové jednotky neudávají skutečné osazení vašeho SkyDrive, nýbrž hodnoty systémové jednotky vašeho lokálního počítače.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání