Menu
CHIP Speedtest

Začlenění spustitelných prezentací z PowerPointu do webu

23.05.2011 04:00 | Redakce Chip
Přemýšlíte nad způsobem, jak snadno začlenit na svůj web prezentaci z PowerPointu. To vše navíc tak, aby šlo tuto prezentaci přímo na stránce přehrát i bez převádění na flash.

Na zakomponování prezentací na webovou stránku lze s výhodou použít SkyDrive. Za tím účelem se na stránce office.live.com přihlaste pod svým Windows Live ID. Po přihlášení klikněte na »Přidat soubory«. Pomocí volby »Nová složka« vytvořte složku, kterou libovolně pojmenujte, a u volby »Sdílet s« klikněte na »Změnit«. Pomocí jezdce nastavte úroveň sdílení na »Všichni (veřejné)« a pokračujte na »Další«. Prezentaci, kterou chcete umístit na web, nahrajte na SkyDrive přetažením do vyznačené oblasti nebo vybráním v počítači. Po nahrání prezentace klikněte na »Pokračovat«. Na soubor poté najeďte kurzorem myši a z nabídky vyberte »Další | Sdílet | Vložit«.

Zobrazí se stránka s náhledem a kódem prezentace, který si zkopírujte do zdrojového kódu webu. Můžete jej bez obav vložit do jakéhokoliv typu stránek – vše je totiž zakomponováno pomocí plovoucího rámce iframe.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání