Menu

Zajištění samočinného spuštění programů při bootování

19.03.2010 09:47 | Redakce Chip + Přidat komentář
Při zapnutí počítače je možné stiskem klávesy [Shift] zabránit startu programů ze složky »Po spuštění«. U předváděcího počítače je však právě toto nežádoucí – zde musí být všechny aplikace každopádně zavedeny.

Zásahem do systémového registru je možné uvedenou funkci klávesy [Shift] potlačit. Obvyklým postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« tedy otevřete editor registru a v něm navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsNTCurrentVersionWinlogon«. Tam příkazem »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD« založte položku »IgnoreShiftOverride«. Pak na ni dvojitě klikněte, její hodnotu nastavte na »1« a potvrďte tlačítkem »OK«. Editor registru uzavřete. Při dalších spuštěních počítače zůstane klávesa [Shift] bez účinku.
Toto nastavení také zajišťuje, že automatické přihlášení k Windows nemůže být přerušeno, a zabraňuje tak nežádoucímu přístupu neautorizovaných osob k přihlašovacímu dialogu.
Upozornění: Pokud jste přitom zablokovali sami sebe, spusťte počítač v nouzovém režimu a potřebné nastavení zase změňte.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení