Menu
CHIP Speedtest

Zajištění samočinného spuštění programů při bootování

19.03.2010 09:47 | Redakce Chip
Při zapnutí počítače je možné stiskem klávesy [Shift] zabránit startu programů ze složky »Po spuštění«. U předváděcího počítače je však právě toto nežádoucí – zde musí být všechny aplikace každopádně zavedeny.

Zásahem do systémového registru je možné uvedenou funkci klávesy [Shift] potlačit. Obvyklým postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« tedy otevřete editor registru a v něm navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsNTCurrentVersionWinlogon«. Tam příkazem »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD« založte položku »IgnoreShiftOverride«. Pak na ni dvojitě klikněte, její hodnotu nastavte na »1« a potvrďte tlačítkem »OK«. Editor registru uzavřete. Při dalších spuštěních počítače zůstane klávesa [Shift] bez účinku.
Toto nastavení také zajišťuje, že automatické přihlášení k Windows nemůže být přerušeno, a zabraňuje tak nežádoucímu přístupu neautorizovaných osob k přihlašovacímu dialogu.
Upozornění: Pokud jste přitom zablokovali sami sebe, spusťte počítač v nouzovém režimu a potřebné nastavení zase změňte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání