Menu
CHIP Speedtest

Zákaz automatického dokončování adres v Internet Exploreru

28.12.2013 07:42 | Karel Kovar
Zákaz automatického dokončování adres v Internet Exploreru

Při zadávání položek do adresního řádku aplikace Internet Explorer se jako nápověda objevují i tipy na adresy již dříve navštívených webových stránek.

Toto chování trvá, přestože jste již odstranili historii prohlížení. Pokud se vám to nelíbí, existuje trik, jak tomu zabránit.

Nejprve je ale nutné pochopit, proč se Internet Explorer chová tímto způsobem: tento jev totiž souvisí s velmi úzkou vazbou mezi Internet Explorerem a klasickým vyhledáváním ve Windows (funkce Windows Search). Ačkoliv tedy odstraníte navštívené stránky z historie surfování, data i nadále zůstávají zaindexována pro klasické vyhledávání. Tato funkce aktualizace funguje v Internet Exploreru verze 8 nebo vyšší a v novějších verzích  Windows. Lze na ni narazit i ve Windows XP, ale pouze v případě, pokud je aplikace Windows Search dodatečně nainstalována.

Pokud tedy nechcete, aby byla vaše historie vyhledávání indexována, musíte deaktivovat dvě služby. Za tímto účelem klikněte v Internet Exploreru nebo v Ovládacích panelech na »Nástroje | Možnosti Internetu«. Zde zvolte kartu »Obsah« a v sekci »Automatické dokončování« klikněte na tlačítko »Nastavení«. Zde deaktivujte volbu »Použít Windows Search pro dosažení lepších výsledků« a také »navrhování adres URL«.

Po kliknutí na tlačítko »Odstranit historii automatického dokončování« zvolte v následujícím okně všechny položky, kterých se chcete zbavit, a vše potvrďte kliknutím na »OK«.

2-ie-dokon-nahled

Jak odstranit historii automatického dokončování…

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání