Menu
CHIP Speedtest

Zákaz automatického restartu po aktualizacích

18.03.2014 17:45 | Karel Kovar
Zákaz automatického restartu po aktualizacích

Určitě to všichni znáte – na pozadí se vám nainstalují aktualizace, a ačkoliv máte spoustu práce, systém vás neustále nutí k restartování počítače.

Tento proces lze sice oddálit, ale abyste toto hlášení nemuseli stále odklikávat, doporučujeme automatický restart zakázat. Pokud máte na svém počítači některou z verzí systému Professional, Ultimate nebo Enterprise, lze použít snadnější řešení. Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a do řádku »Prohledat programy a soubory« zadejte příkaz gpedit.msc. Po spuštění »Editoru místních zásad skupiny« přejděte do sekce »Konfigurace počítače | Šablony pro správu | Součásti systému Windows | Windows Update«. Zde v pravé části okna klikněte na položku »Zakázat automatické restartování v případě přihlášených uživatelů«, zvolte »Povoleno« a vše potvrďte kliknutím na »OK«.

Uživatelé ostatních verzí musí pro zákaz restartování zamířit do registru, konkrétně do větve »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsWindowsUpdateAU«, kde je nutné vytvořit položku »NoAutoRebootWithLoggedOnUsers« a nastavit její hodnotu na »1«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání