Menu
CHIP Speedtest

Zákaz změny tapety plochy

06.05.2015 21:49 | Karel Kovar
Zákaz změny tapety plochy

Na svém počítači máte tapetu s obrázkem s důležitými informacemi a nechcete, aby měl kdokoliv možnost ji snadno změnit. Lze zakázat uživatelům manipulaci s plochou?

Vyšší verze systému nabízí možnost využití tzv. přes doménové politiky, v rámci kterých je možné nastavit téměř vše (zde je nutné využít Group Policy Editor – gpedit.msc). Nižší verze – například Home Premium – musí tento problém řešit pomocí registrů. Daný problém v nich lze řešit následujícím způsobem:

Nejprve použijte klávesovou zkratku [WIN] + [R] a do políčka »Otevřít« zadejte »regedit«. Nyní v editoru registru přejděte na větev »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPolicies«. Zde přejděte do klíče System (pokud zde není, tak ho vytvořte) a v něm vytvořte novou hodnotu Wallpaper. Jako její hodnotu zadejte cestu k obrázku, který chcete mít implicitně nastavený jako tapetu plochy. Editor registru ukončete a restartujte systém.

2015-02-tat05-windows-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání