Menu
CHIP Speedtest

Záloha pořízených fotografií

22.02.2016 12:07 | Pavel Trousil
Záloha pořízených fotografií

Většina fotografů po fotografování zkopíruje obsah paměťové karty z fotoaparátu na pevný disk a začne fotografie třídit a zpracovávat. Tuto činnost si ale můžete zautomatizovat pomocí šikovného programu.

Program Zálohování fotek Google, který si můžete zdarma stáhnout z webových stránek Googlu, vám usnadní zálohování. Najdete jej na https://photos.google.com/apps. Tato aplikace automaticky zálohuje fotografie z počítačů, fotoaparátů i paměťových karet. Fotografie budete mít zálohované v cloudu Googlu, takže k nim budete mít přístup odkudkoli. Před použitím si musíte vytvořit účet na Googlu nebo se musíte přihlásit ke stávajícímu účtu. Program můžete nastavit například tak, aby se vám fotografie automaticky zálohovaly, jakmile vložíte paměťovou kartu do čtečky osobního počítače. Nastavit si můžete i adresář, do kterého se mají fotografie ukládat, a také adresář počítače, který se má zálohovat na internet. Pokud použijete pouze vysokou kvalitu snímků, je úložný prostor neomezený, pokud chcete ukládat fotografie v plném rozlišení, máte k dispozici zdarma jen 15 GB. Můžete zálohovat soubory RAW, naopak zazálohovat není možné fotografie větší než 75 MB, videa větší než 2 GB a položky menší než 256 x 256 bodů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání