Menu
CHIP Speedtest

Zálohování fotosbírky do počítače

04.05.2010 11:32 | Redakce Chip
Jako vášniví fotoamatéři jste už do fotografické komunity na Flickru odeslali spoustu obrázků. Nyní byste si je chtěli zazálohovat, případně fotografie pohodlně přenést do nového počítače.

Stahovat z obrazové komunity jednotlivé fotografie lze velice rychle. Neplatí to však pro celou sbírku, nebo dokonce pro všechny soubory jednoho účtu u Flickru. Downloadr, bezplatný nástroj, který najdete na http://janten.com/downloadr/index.php, nabízí kromě vyhledávací funkce právě tuto chybějící možnost zálohování.
Zkopírujte si »Downloadr.exe« na plochu a klikněte na něj. Objeví se tlačítko »Update« pomocného nástroje Updatr, který po kliknutí zavede aktuální verzi Downloadru, nainstaluje ji a následně spustí.
Na kartě »Search« můžete nejprve na základě různých kritérií jako »Tags« nebo »User« vyhledávat fotografie. Deaktivujte volbu »Only Creative Commons«, abyste si mohli prohlédnout více výsledků. Na dalších kartách jako »Favorites« nebo »Explore« máte doplňkové hledací možnosti, jak je znáte z webové stránky Flickru. Chcete-li vybrat všechny nalezené fotky, klikněte na jeden z obrázků a pak stiskněte klávesovou kombinaci [Ctrl]+[A]. Pomocí »Download selected« nyní můžete všechny fotografie pohodlně stáhnout. Teď už jen zvolte složku a klikněte na »OK«. Nástroj ovšem stahuje jen ty fotografie, u nichž je stahování povoleno.
Chcete-li pořizovat kompletní zálohu, měli byste si v nástroji zaregistrovat svůj účet u Flickru. Tak získáte i přístup k obrázkům klasifikovaným jako privátní, které jinak při hledání zůstávají skryty. Za tím účelem otevřete »Nástroje | Authenticate«. Pak klikněte na »OK«, přejděte na otevřenou webovou stránku a přihlaste se ke svému účtu u Flickru. Objeví se zpráva, že se Downloadr chce k vašemu účtu připojit. To dovolte kliknutím na »Ok, I’ll allow it«. Potom Flickr zavřete a další otevřený dialog nástroje Downloadr potvrďte tlačítkem »OK«. Pak ve stavovém řádku uvidíte úspěšné přihlášení.
Nyní je vám k dispozici také příkaz »Nástroje | Complete backup«. Klikněte na »Backup now« a zadejte cílovou složku. Poté nástroj přenese všechny fotografie na lokální pevný disk. Je-li obrázků hodně, může to nějakou dobu trvat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání