Menu
CHIP Speedtest

Záložky v různých browserech a počítačích

16.06.2011 07:26 | Redakce Chip
Ten, kdo používá více než jeden počítač, tento problém zná: každou chvíli hledá nějakou záložku či, chcete-li, oblíbenou položku, kterou dříve uložil na jiném počítači. A jsou-li ve hře různé prohlížeče, integrované synchronizační funkce „favoritů“ nejsou mnoho platné.

Synchronizaci záložek nezávislou na platformě převezme bezplatné rozšíření LastPass Xmarks Sync. Je k dispozici pro nejdůležitější browsery, a to jak pro PC, tak i pro Mac. Xmarks ukládá záložky, resp. oblíbené položky na internetu, takže k této informaci můžete přistupovat z libovolného počítače.
INSTALACE NÁSTROJE: Z www.xmarks.com si stáhněte Xmarks Sync libovolný prohlížeč – klikněte na ikonu právě používaného browseru.
Pod Firefoxem a Chrome se instalace spustí automaticky. Používáte-li Internet Explorer, uložte instalační MSI soubor a dvojitým kliknutím jej spusťte. Po instalaci se ve Firefoxu a Internet Exploreru spustí průvodce, který vám pomůže se zřízením účtu u Xmarks s uživatelským jménem a heslem i s první synchronizací vašich záložek. V browseru Chrome musíte vedle adresního pole kliknout na novou ikonu doplňku.
SYNCHRONIZACE ZÁLOŽEK: Pro vyrovnání „favoritů“ v Internet Exploreru spusťte průvodce aktivací »Nástroje | Xmarks for IE« a zahajte synchronizaci kliknutím na »Synchronize now«. Ve Firefoxu zní příkaz podobně: »Nástroje | Xmarks | Synchronize now«. Pokud používáte Chrome, klikněte na ikonu vedle adresního pole a zvolte »Synchronize now«. Jestliže Xmarks na svém centrálním serveru pod vaším účtem najde záložky z jiného počítače, nabídne tři možnosti: přepsání lokálních odkazů daty ze serveru, nahrazení údajů na serveru lokálními záložkami nebo spojení obou datových obsahů. Zamrzí však, že při tomto spojování Xmarks bohužel neprovádí kontrolu dublet. Pokud tedy směšujete několik záložkových souborů s podobnými obsahy, vznikne nepřehledná kolekce s mnoha zdvojenými položkami. Nejlépe je proto na hlavním počítači pravidelně zakládat kopie pročištěné sbírky. Tou můžete v případě potřeby přepsat data na serveru. Záložky uložené na internetu ostatně také můžete vyvolat a použít on-line. Za tím účelem otevřete www.xmarks.com a klikněte na »LOG IN«. Pak zadejte své uživatelské jméno a heslo, opět klikněte na »LOG IN« a nakonec na »MY BOOKMARKS«.
Upozornění: Po převzetí Xmarks společností LastPass přibyla ještě prémiová nabídka se zálohovací funkcí, Open Tab Sync a synchronizací pro smartphony. Důležitější však je, že základní funkcionalita, na rozdíl od oznámení z konce loňského roku, je nadále k dispozici zdarma.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání