Menu
CHIP Speedtest

Záměrné zpomalení počítače pro staré aplikace

24.07.2010 16:46 | Redakce Chip
Od PC zpravidla požadujeme co nejvyšší rychlost, ovšem pro mnohé letité programy může být moderní počítač rychlý až příliš. Chtěli byste proto vědět, zda se v takových případech dá výkon počítače cíleně snížit.

Jednou z vhodných nastavitelných brzd pro tento účel je například sharewarový »Cpukiller«, který najdete na www.cpukiller.com. Bezplatná testovací verze je bez dalších nastavení ihned připravena k použití, při každém vyvolání však „šlape na brzdu“ maximálně 20 minut. Plná verze stojí cca 29 USD.

Program nainstalujte a spusťte. Pak posuvným regulátorem jednoduše nastavte procentní hodnotu, o kterou chcete počítač zpomalit, a nástroj aktivujte kliknutím na »Start«. Zkuste to nejprve se středními hodnotami, poněvadž jinak se může také přístup k nastavením extrémně zpomalit.

Kdo s nástrojem pracuje častěji, může „retardér“ zapínat a vypínat také horkou klávesou. Za tím účelem v programu otevřete »Tools | Options« a přejděte na kartu »Hotkey«. Aktivujte »Enable Hotkeys«, dole klikněte postupně do polí »Start hotkey« a »Stop hotkey« a v nich stiskněte požadovanou kombinaci kláves. Akci potvrďte tlačítkem »OK«.

 

Alternativou může být například freeware ChangeSpeed (http://changespeed.8m.com/)

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání