Menu
CHIP Speedtest

Získejte více detailů díky selektivnímu nastavení jasu

19.04.2014 15:26 | Pavel Trousil
Získejte více detailů díky selektivnímu nastavení jasu

Moderní fotoaparáty mohou zachytit na snímku široký dynamický rozsah. Stále to ale není dost na to, aby se na snímku objevily světlé i tmavé obrazové části, jako jsou mraky a hluboké stíny, s dostatečným množstvím detailů. Snímky však můžete upravit později ve Photoshopu.

 

Přejděte v nabídce na »Obraz | Přizpůsobení obr1-nahled | Stíny a světla…«. V okně »Stíny a světla« aktivujte zobrazení více ovládacích prvků zatržením »Zobrazit více voleb«. Sledujte tmavší části snímku a opatrně nastavujte hodnotu »Míra« u »Světla«. Pomocí posuvníku »Tonální šířka« ovlivníte, zda se mají měnit a rozzářit jen nejtmavší, nebo všechny tónové hodnoty až po středně šedé. Posuvníkem »Poloměr« ovlivníte kontrast v dané oblasti.

Co se týká »Světla«, posuvníkem »Míra« můžete ztmavit příliš jasné oblasti snímku, pomocí »Tonální šířky« však zaměřte tento efekt jen na světlé oblasti. Přírodní obrazový efekt získáte prostřednictvím »Poloměru«. Úpravy ale přináší problémy: silná korekce »Světla« zkresluje barvy, což může mít negativní dopad především na pleťové barvy. To ale můžete napravit pomocí »Vyvážení barev« nebo »Selektivní barvy«. Následně upravte »Kontrast středních tónů«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání