Menu
CHIP Speedtest

Zjednodušení obsluhy přihlašovacího dialogu

18.04.2011 07:27 | Redakce Chip
Nová myš se na PC chová neobvykle: kurzor se téměř nedá zkrotit, už při nejmenším pohybu myši se bleskurychle rozletí po obrazovce. Principiálně žádný problém, vždyť rychlost kurzoru se dá nastavením upravit. To ale neplatí v přihlašovacím dialogu pro všechny uživatele počítače.

Myš vhodně nastavte a její konfiguraci v systémovém registru přeneste do korespondujícího klíče standardního uživatele. Tím dáte nastavení k dispozici všem uživatelům už v přihlašovacím dialogu.
Pod XP za tím účelem obvyklým postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« otevřete editor registru. Od Visty zapište »regedit« do vstupního pole nabídky Start a stiskněte [Enter]. Dotaz Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Ano«, resp. »Pokračovat«. Potom navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERControl PanelMouse«. Tam jsou uložena nastavení pro váš uživatelský účet.
Příkazem »regedit /m« teď otevřete další instanci editoru registru. V ní navigujte na klíč »HKEY_USERS.DEFAULTControl PanelMouse«. Zde jsou definovány tytéž řetězce a hodnoty jako v klíči vašeho účtu. Hodnoty přizpůsobte tak, že je dvojitým kliknutím otevřete a upravíte. Pokud chcete změnit jen jediné nastavení, například prohodit tlačítka myši pro leváky, můžete za tím účelem také přímo v klíči »HKEY_USERS.DEFAULTControl PanelMouse« dvojitým kliknutím otevřít položku »SwapMouseButtons« a její hodnotu nastavit na »1«. Potom editor registru zavřete. Od příštího nabootování bude nadefinovaná konfigurace myši ihned funkční v celém systému.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání