Menu
CHIP Speedtest

Zjištění hesla k routeru bez nutnosti jeho otáčení

25.04.2015 13:57 | Pavel Trousil
Zjištění hesla k routeru bez nutnosti jeho otáčení

Potřebujete zjistit heslo k Wi-Fi routeru, abyste k bezdrátové síti mohli připojit další počítač. 

wifi

V případě většiny routerů najdete implicitní uživatelské jméno a heslo na štítku na spodní straně zařízení. Pokud už ale nějaký počítač k síti připojený je, nemusíte k routeru chodit a zjišťovat heslo na něm – můžete ho zjistit z prostředí Windows. Funguje to však pouze v případě, že se počítač k Wi-Fi routeru připojuje automaticky.

Na hlavním panelu klikněte na ikonu pro připojení k internetu. Ikonu najdete zpravidla vedle ikony pro ovládání hlasitosti. Když na ikonu kliknete, objeví se seznam všech dostupných Wi-Fi sítí. Najděte tu správnou a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. V kontextové nabídce, která se poté objeví, klikněte na volbu »Vlastnosti«. Otevře se nové okno, kde se zobrazí nastavení připojení k síti. Je zde uveden i »Klíč zabezpečení sítě« – místo znaků jsou zde ale jen tečky, takže není čitelný. Pokud si chcete heslo přečíst, musíte zatrhnout volbu »Zobrazit znaky«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání