Menu
CHIP Speedtest

Zjištění obsáhlých informací o verzích browseru

21.03.2011 09:07 | Redakce Chip
Občas potřebujete detailní informace o použité verzi browseru a o nainstalovaných rozšířeních, abyste je mohli například uvést při dotazech na nějakém fóru. Shromažďování těchto údajů je však velmi pracné.

Firefox je vybaven skrytou funkcí, která přehledně zobrazuje všechny relevantní údaje. Do adresního řádku napište »about:support« a stiskněte [Enter]. Následující stránka pak strukturovaně zobrazí všechny informace potřebné při odstraňování chyb. Oddíl »Stručně o aplikaci« uvádí číslo verze a odkazuje na další přehledy zásuvných modulů a sestavení browseru. Kromě toho prostřednictvím tlačítka »Otevřít složku« poskytuje pohodlný přístup k jinak důkladně ukrytému profilovému adresáři. Kliknutí na tlačítko otevře příslušnou podsložku v Průzkumníku. Následující oddíl »Rozšíření« uvádí všechna instalovaná rozšíření – jak aktivní, tak neaktivní –, a to vždy s jejich čísly verzí. A konečně v oddílu »Změněné předvolby« spatříte všechny změny, které byly v rozšířené konfiguraci realizovány.
Tlačítko »Zkopírovat vše do schránky« snad nevyžaduje vysvětlení – po kliknutí na něj můžete kompletní informace pohodlně klávesovou kombinací [Ctrl]+[V] vložit například do „postingu“ nebo do jiného dokumentu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání