Menu
CHIP Speedtest

Zjištění stanoviště serveru webové stránky

12.11.2010 12:04 | Redakce Chip
U některých webových stránek by vás zajímalo, ve kterých zemích sídlí jejich servery. Nejlepší by byl automatický, decentní náznak.

Bezplatné rozšíření Flagfox na základě IP adres diskrétně zjistí lokality příslušných serverů. Výsledky zobrazí v podobě malé vlaječky v adresním řádku. Flagfox si můžete stáhnout z adresy https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5791/.

Chcete-li si Flagfox nainstalovat, otevřete XPI soubor aktivací »Soubor | Otevřít soubor« a pak kliknutím na »Nainstalovat«. Poté browser restartujte. Malý nástroj se aktivuje samočinně. Není-li dost místa v adresním řádku, můžete vlaječku také přemístit do stavového řádku. V tom případě na symbol klikněte pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. Pod »Flag icon position« zvolte oblast a vedle také určete místo v příslušném panelu.
Pokud chcete původ webové stránky zkoumat podrobněji, klikněte na ikonu vlajky nebo zvolte kontextový příkaz »Geotool«. Pak vám nová webová stránka lokalizuje server na mapě. Kontextovým příkazem »Whois« si můžete vyžádat informace o majiteli webové stránky.
V nastaveních lze také dodatečně definovat vlastní požadavek pro webovou stránku. Za tím účelem klikněte dole na »Add new action«, zadejte název a pod »Template« nadefinujte volání. V něm můžete pro vyvolání stránky jako hledací argument ve složených závorkách použít užitečné proměnné jako »domainName«, »IPaddress«, »countryName«. Příklady definic takových požadavků najdete v otevřeném fóru na http://flagfox.servehttp.com v části »Custom Actions«.
Upozornění: Stanoviště serveru nemusí bezpodmínečně souhlasit s označením původu webové stránky. Například také celá řada „lokálních“ překladatelských serverů Googlu se nachází v Americe. Ovšem vždy byste se měli mít na pozoru, pokud třeba stránky s finančními transakcemi nehostují v očekávané zemi.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání