Menu
CHIP Speedtest

Zjistěte příčinu, proč počítač správně nerozpozná USB flash disk

20.07.2015 13:36 | Pavel Trousil
Zjistěte příčinu, proč počítač správně nerozpozná USB flash disk

Pokud se po vložení USB flash disku do USB portu objeví chybové hlášení, případně se objeví zpráva, že médium nebylo nalezeno, nebo se dokonce nestane vůbec nic, začněte postupně zjišťovat příčinu. 

Jedním z důvodů může být vadný USB port. Chcete-li to prověřit, vložte USB flash disk do jiného USB portu nebo – máte-li tu možnost – do USB portu jiného počítače. Jestliže tyto pokusy nepřinesou žádný výsledek, je možné, že vadný je USB flash disk. Můžete ho nechat prověřit systémem Windows pomocí »Zkontrolovat disk«, to ale samozřejmě pouze v případě, že ho systém vůbec rozpozná.

Některé USB flash disky mají přepínač pro ochranu proti zápisu. Ujistěte se, že je tato ochrana zakázána. Zkontrolujte také, zda máte v počítači aktualizované potřebné ovladače. Pokud ne, měli byste provést jejich aktualizaci. Jestliže se problém nevyřeší ani po aktualizaci ovladačů, poslední možností je formátování USB flash disku nebo použití záchranné utility od výrobce. V tomto případě bohužel přijdete o všechna data, která byla na disku uložena, ale alespoň budete moct USB flash disk použít v budoucnu. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání