Menu
CHIP Speedtest

Zkontrolujte nestabilní grafickou kartu proti chybám

10.03.2016 10:52 | Pavel Trousil
Zkontrolujte nestabilní grafickou kartu proti chybám

Pokud váš počítač často padá v případě, kdy využíváte aplikace, které jsou graficky náročné, měli byste zkontrolovat grafickou kartu, jestli nevykazuje nějaké chyby. 

Nejčastější příčinou takovýchto pádů bývá přehřívání karty nebo její nefunkční ovladače. Například pokud jste v nedávné době měnili nastavení grafické karty, mohlo to způsobit její přehřívání. Vraťte proto z testovacích důvodů toto nastavení na původní hodnoty.
Jestliže se toto opatření mine žádoucím účinkem, je potřeba aktualizovat ovladače. Odinstalujte je prostřednictvím Ovládacích panelů, stáhněte ze stránek výrobce nejnovější ovladače a nainstalujte je.
V případě nějakých problémů s grafickou kartou vám může pomoci i diagnostický nástroj »dxdiag«. Stačí, když do řádku »Prohledat programy a soubory« napíšete »dxdiag«, vyberete ho, a spustí se nástroj »Nástroj
pro diagnostiku rozhraní DirectX«. V tomto okně přejděte do záložky »Zobrazení«, kde se případné problémy zobrazí v části »Poznámky«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání