Menu
CHIP Speedtest

Zkouška kompatibility hardwaru před instalací OS

22.08.2010 12:05 | Redakce Chip
Před přestupem na Windows 7 byste se chtěli dozvědět, zda vaše dosud používaná periferní zařízení, jako tiskárna nebo skener, budou bez problémů spolupracovat i s novým operačním systémem.

Prostřednictvím webové stránky www.microsoft.com/windows/compatibility otevřete »Windows 7 Compatibility Center«. Vlevo aktivujte volbu »Hardware« a do hledacího pole vložte označení svého přístroje, například »Epson Perfection« pro váš skener. Pak klikněte na »Search«. Váš přístroj bude spolehlivě fungovat, pokud u něj bude zobrazeno logo »Comatible with Windows 7«. Pak totiž daný model úspěšně absolvoval testy Microsoftu. Položka »Compatible« znamená, že funkci přezkoušel výrobce. Při »Not compatible« asi budete muset s přechodem na Windows 7 počkat nebo si pořídit nové zařízení.
Upozornění: Seznam je sice dlouhý, ale nepochybně nikoli úplný. Také přístroje, které v něm nejsou obsaženy, mohou pod novými Windows fungovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání