Menu
CHIP Speedtest

Zkrácení čekací doby na náhled v hlavním panelu

12.12.2011 11:08 | Redakce Chip
Jestliže ukazatel myši chvíli setrvá na ikoně v hlavním panelu, Windows 7 zobrazí v designu Aero náhled příslušného okna nebo oken, aby tak usnadnila správný výběr.

Náhled oken v hlavním panelu se standardně objevuje se zpožděním 0,4 sekundy, aby nebyl vyvolán ihned při každém neúmyslném pohybu myší, což by mohlo zdržovat práci. Přinejmenším na rychlém počítači ale můžete tuto prodlevu snadno zkrátit. Umožní to přidání další hodnoty do systémového registru.
Chcete-li tak učinit, napište do hledacího pole nabídky Start »regedit« a stiskněte [Enter]. Dotaz Řízení uživatelských účtů potvrďte volbou »Ano«. Potom přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced«. Příkazem »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD« tam vytvořte novou položku »ExtendedUIHoverTime« a dvojitým
kliknutím ji otevřete pro potřebnou úpravu.
Jako číselnou soustavu zvolte »Desítková«. Pak zadejte požadovanou hodnotu v milisekundách. Na rychlém počítači plně postačí 100 ms. Naopak na pomalejším notebooku nebo netbooku byste měli tuto hodnotu zvýšit alespoň na »1000«.  Standardních 400 ms, zvolených systémem, zde představuje jen nevýznamné základní nastavení.
Novou hodnotu ještě potvrďte tlačítkem »OK« a editor registru zavřete. Změna nabude účinnosti až po restartu počítače.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání