Menu
CHIP Speedtest

Zkrácení seznamu často používaných programů v nabídce Start

13.01.2011 10:43 | Redakce Chip
V nabídce Start vedou Windows seznam nejčastěji použitých programů. Tyto odkazy umožňují k aplikacím rychlý přístup. Dlouhý seznam je ale dost nepřehledný.

Počet položek seznamu můžete snížit. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na »Start« a v místní nabídce zvolte »Vlastnosti«. Otevře se dialog »Vlastnosti hlavního panelu a nabídky Start«. Pod Windows XP a Windows Vista zvolte variantu »Nabídka Start«, neboť ta obsahuje typický layout. Volba »Klasická nabídka Start« naopak nabídku Start zobrazí v uspořádání pro starší verze Windows, kde ještě žádný seznam nejfrekventovanějších programů nebyl integrován.
Po kliknutí na »Vlastní« se objeví dialog »Upravit nabídku Start«, který se liší podle použité verze operačního systému. Ve Vistě a Windows 7 zadejte počet požadovaných odkazů za »Počet naposledy použitých aplikací…«. Používáte-li Windows XP, najdete namísto toho na kartě »Obecné« volbu »Počet programů v nabídce Start«. Po potvrzení tlačítkem »OK« převezmou Windows změněné hodnoty.
Upozornění: Zadáním hodnoty »0« seznam nejčastějších programů z nabídky Start kompletně odstraníte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání