Menu
CHIP Speedtest

Zlepšení spojení mezi routerem a USB Wi-Fi kartou

05.11.2015 11:35 | Pavel Trousil
Zlepšení spojení mezi routerem a USB Wi-Fi kartou

V případě, že máte slabé spojení mezi vaším Wi-Fi routerem a USB Wi-Fi kartou nebo toto spojení vypadává, můžete se tento problém pokusit vyřešit. 

Pokud tuto kartu používáte u osobního počítače, ten je často zastrčen někde pod stolem, kde není optimální příjem Wi-Fi signálu z routeru. Pak problém celkem jednoduše vyřešíte tak, že si koupíte USB prodlužovací kabel, připojíte do něj USB Wi-Fi kartu a tu umístíte na místo, kde není signál tak rušený, tedy například na stůl. Také si všímejte prostředí – signál mohou rušit zavřené dveře nebo třeba betonová zeď.

Čím dále je USB Wi-Fi karta od routeru, tím je signál slabší, a proto by měly být co nejblíže u sebe. Kvalita signálu samozřejmě nezáleží jen na umístění USB Wi-Fi karty, ale i na umístění Wi-Fi routeru. Proveďte tedy optimalizaci umístění i u něj. Neumisťujte ho do skříně, ale raději ani do polic nebo nějak na zem. Pokud je to možné, měl by mít kolem sebe dostatek prostoru, aby se mohl signál nerušeně šířit. A neměl by také být v blízkosti jiných rádiových zařízení, jako jsou třeba DECT telefony, a kovových předmětů. Kanál Wi-Fi sítě se většinou automaticky nastaví v routeru. V případě, že jiné routery v okolí pracují na stejném kanálu, mohou se navzájem rušit a dosah signálu pak rychle klesá. Změňte tedy ručně nastavení na kanál, který nikdo nevyužívá.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání