Menu
CHIP Speedtest

Změna barvy a šířky jednotlivých rámů oken

16.03.2014 16:08 | Karel Kovar
Změna barvy a šířky jednotlivých rámů oken

Moderní trendy směrující vzhled systému ke grafickým efektům či průhlednosti nejen nevyhovují každému, ale také zabírají často cenné systémové zdroje.

Některé z těchto efektů již lze vypnout, jemnější nastavení je ale nutné doladit manuálně – například pokud chcete nastavit barvu nebo šířku rámů oken.

Nejprve klikněte na »Displej a nastavení« a poté přímo na odkaz »Změnit barvu na hlavním panelu a rámu okna«. Objeví se nabídka, ve které najdete na výběr panel s předdefinovanými barvami, lze si ale i vybrat barvu podle svých představ. Musíte však kliknout na dolní tlačítko »Show Color Mixer«. Nyní si pomocí posuvníku „namíchejte“ požadovanou barvu, přičemž výsledek volby je vidět přímo na obrazovce. Nakonec potvrďte výběr kliknutím na tlačítko »Uložit změny«.

Pokud ale budete chtít upravovat například šířku rámů, budete muset použít editor registrů. Pro to stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [R], do okna, které se objeví, zadejte příkaz »regedit« a potvrďte klávesou [Enter]. Poté potvrďte kliknutím na »Ano« dotaz řízení uživatelských účtů.

Nyní přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USER | Ovládací panely | Stolní | WindowMetrics«. Zde na pravé straně dvojitým kliknutím otevřete znakový řetězec »BorderWidth« a určete jeho novou hodnotu. Jsou povoleny pouze kladné hodnoty v rozmezí mezi 0 a 50, které přímo určují šířku v pixelech (standardní hodnota je »15«). Zadejte požadovanou velikost a volbu potvrďte tlačítkem »OK« . Nová šířka rámu bude použita od příštího přihlášení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání