Menu
CHIP Speedtest

Změna hlučného disku na tichý

20.06.2011 12:57 | Redakce Chip
V obývacím pokoji máte starší multimediální počítač, který má však velmi hlučný pevný disk, který při provozu ruší. Přitom u počítače ani u pevného disku nejde o výkon.

Než začnete se ztišováním pevného disku, zjistěte si nejdříve, kdo je jeho výrobcem a o jaký model se jedná. To zjistíte ve „Správci zařízení“, kam se dostanete po stisku pravého tlačítka myši na ikoně „Tento počítač“ a volbě nabídky „Vlastnosti“. Ve vlastnostech vyberte záložku „Hardware“ a zvolte „Správce zařízení“. Pokud ani zde nenajdete typ pevného disku, odšroubujte kryt počítače a podívejte se na popis instalovaného disku.
Poté, co zjistíte výrobce disku, hledejte na internetu nástroj „Acoustic Management Tool“  a do vyhledávače zadejte i jméno výrobce. Pokud najdete příslušný nástroj, stáhněte ho a nainstalujte. Pomocí tohoto nástroje pak máte možnost ovlivnit hlučnost disku. Většinou máte možnost posouvat se od tichý/pomalý až po hlučný/rychlý, a záleží jen na vás, jaký kompromis zvolíte. Rychlejší přístupová doba znamená větší hluk. Pokud výrobce nedodává odpovídající nástroj pro ztišení, můžete si stáhnout univerzální nástroj Doc"s AAM Tool 1.7.1, který však pracuje jen s IDE disky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání