Menu
CHIP Speedtest

Změna nastavení rozhraní Aero

08.09.2015 06:21 | Karel Kovar
Změna nastavení rozhraní Aero

Po několika softwarových a hardwarových změnách se začalo rozhraní Aero ve Windows chovat podivně – například místo oken se při přesunu zobrazují černé obdélníky. V čem je problém?

K popisovanému chování může dojít při změně nastavení rozhraní – a to buď softwarovou úpravou nebo i automaticky, například při změně nebo poškození hardwaru. Při snížení výkonu počítače totiž může být zároveň snížen počet zobrazovaných efektů – popisované chování například souvisí s nastavením »Při přetahování zobrazit obsah okna«.

Pokud chcete takovémuto chování zabránit, postupujte takto: Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a poté pravým tlačítkem klikněte na položku »Tento počítač«. V kontextové nabídce zvolte možnost »Vlastnosti« a v okně »Systém« zvolte vlevo příkaz »Upřesnit nastavení systému«. V okně, které se objeví, přejděte na kartu »Upřesnit« a v sekci »Výkon« klikněte na tlačítko »Nastavení«. V sekci »Vizuální efekty« nyní zvolte možnost »Vlastní« a pomocí zatržítek vyberte, které efekty chcete mít aktivní. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání