Menu
CHIP Speedtest

Změna standardní složky pro ukládání e-mailových příloh

17.02.2011 10:27 | Redakce Chip
Když chcete uložit přílohu e-mailové zprávy, Outlook vám nabídne složku, kterou vůbec nepoužíváte. Pokaždé proto musíte do adresáře, do něhož chcete přílohu skutečně uložit, pracně proklikávat.

Cílovou složku určíte v systémovém registru. Obvyklým postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« proto otevřete editor registru. Ve Vistě nebo ve Windows 7 můžete příkaz rovnou zapsat do pole »Spustit hledání«, resp. »Prohledat programy a soubory«. V editoru navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOfficeOutlookOptions«. Přitom zástupnou položku »« nahraďte číslem verze svého balíku Office: »11.0« pro Office 2003, »12.0« pro Office 2007 a »14.0« pro Office 2010. Pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo v pravé části okna a zvolte »Nový | Řetězcová hodnota«. Předdefinovaný název přepište na »DefaultPath«. Potom novou položku otevřete a jako »Údaj hodnoty« vložte cestu k požadovanému umístění. Úpravu potvrďte tlačítkem »OK« a editor registru ukončete.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání