Menu
CHIP Speedtest

Zmenšení nebo odstranění posuvníků v Google Chrome

26.05.2011 12:03 | Redakce Chip
Zmenšení nebo odstranění posuvníků v Google Chrome
Je‑li vám na ně líto místa, zbavte se jich — bez újmy na funkci.

Nechcete‑li obětovat místo na posuvníky (aneb rolovací lišty), pomoc nabízejí dvě rozšíření. Lišty mohou vadit, zejména pracujete‑li na zařízení s menší obrazovkou…
 
Jedno rozšíření, Thin Scroll Bar, lištu jen zúží na několik pixelů. Myší zůstane dosažitelná, ale především je‑li okno prohlížeče maximalizováno; jinak byste ji zasáhli jen obtížně. Spoléháte‑li však na jiné způsoby posuvu obsahu okna, například kolečkem na myši, lze se dohadovat o tom, že posuvník nepotřebujete vůbec. Pak se nabízí druhé rozšíření, No Scroll Bars Please!

Upozorňujeme, že tak zcela zmizí i posuvník vodorovný (který by se jinak objevil na stránce příliš široké). Nahradíte jej tak, že ke kolečku myši podržíte Shift.

Zúžením anebo odstraněním lišt přijdete o to, že Google Chrome v nich naznačuje výskyt hledaného výrazu v textech — pro delší, vícestránkové dokumenty vyznačují barevné čárky na liště posuvníku výskyty mimo oblast právě viditelnou.

Instalací No Scroll Bars Please! se krom toho vůbec vzdáte toho, že prohlížeč nějak znázorní, že stránka pokračuje za oblast, kterou vidíte. Otázka je, zda se na viditelný posuvník vůbec spoléháte, anebo ho beztak nevnímáte a rovnou rolujete kolečkem.

Nedejte se zaskočit tím, že po instalaci kteréhokoli z těchto dvou rozšíření se otevrou dvě stránky z Tejji.com. Nelíbí‑li se vám, zavřete je.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání