Menu
CHIP Speedtest

Znovuzprovoznění programů po aktualizaci Windows

15.11.2010 10:15 | Redakce Chip
Po aktualizaci Windows se může stát, že Word nebo jeho některé části přestanou korektně fungovat. Program pak například nereaguje na otevírání nebo ukládání dokumentů a odpírá obsluhu pomocí myši.

Problém může mít více příčin a vyskytuje se převážně pod Vistou. Často pomůže výmaz jistého klíče v systémovém registru, který si pak Word sám nově založí.
Nejprve zavřete všechny programy sady Office. Potom postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« otevřete editor registru. Pod Vistou nebo Windows 7 zadejte příkaz »regedit« přímo do vstupního pole nabídky Start a stiskněte [Enter]. Zprávu od Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Další«. Potom navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice12.0Word«. V pravé oblasti dialogu označte podklíč »Data« a odstraňte jej. Následný ověřovací dotaz potvrďte tlačítkem »Ano«. Pak editor registru zavřete a znovu spusťte Word. Ve většině případů by poté mělo všechno zase fungovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání