Menu
CHIP Speedtest

Zobrazení cest k procesům ve Správci úloh

12.10.2010 12:50 | Redakce Chip
Ve Správci úloh se neustále hemží spousta činných procesů, některé z nich se přitom nezdají zrovna „košer“. Bohužel však není vidět, kde jsou jejich programové soubory na pevném disku uloženy.

Od Windows Vista můžete v okně Správce úloh nechat zobrazit sloupce uvádějící cesty k jednotlivým programům.
Chcete-li si tuto vymoženost zařídit, otevřete Správce úloh – například klávesovou kombinací [Ctrl]+[Alt]+[Del] nebo alternativně zadáním příkazu »taskmgr« v nabídce Start a stiskem [Enter]. Přejděte na kartu »Procesy« a otevřete »Zobrazit | Vybrat sloupce«. Disponibilní příkazy v zobrazovací nabídce závisí na zvolené kartě. Dole v dialogu dále aktivujte volby »Cesta k souboru« a/nebo »Příkazový řádek« a potvrďte tlačítkem »OK«. Změna se uplatní ihned.
V místní nabídce jednotlivých procesů jsou k dispozici další prvky, které usnadňují analýzu procesů. Klikněte například pravým tlačítkem myši na nějaký proces a zvolte kontextový příkaz »Otevřít umístění souboru«. Poté se paměťové místo programového souboru otevře v Průzkumníku. Volbou »Vlastnosti« se pak dostanete do stejnojmenného dialogu. Na kartě »Zabezpečení« nyní můžete zkontrolovat například oprávnění pro programový soubor.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání