Menu
CHIP Speedtest

Zobrazení dat skrytých na serveru

16.06.2011 07:39 | Redakce Chip
FTP klient normálně nezobrazuje skryté soubory na připojeném serveru, jejichž název začíná předřazenou tečkou. Vy ale nutně potřebujete přístup k souboru s názvem ».htaccess«.

Freewarový program FileZilla je četnými funkcemi vybavený FTP klient, který umí zobrazit i skryté soubory. Tento praktický nástroj najdete například na adrese http://filezilla-project.org/. Z něj si do libovolného adresáře ve svém PC zkopírujte instalační soubor a dvojitým kliknutím jej spusťte. Pro zřízení spojení klikněte na první ikonu v panelu nástrojů. V následném dialogu zadejte adresu serveru i jméno uživatele a heslo. Pole »Způsob přihlašování« nastavte na »Normální« a potvrďte tlačítkem »OK«. Po zahájení spojení otevřete »Server | Vynutit zobrazování skrytých souborů«. Následnou zprávu potvrďte tlačítkem »OK«. Mnohé servery však tuto volbu neakceptují a pak už zobrazí jen chybný či vůbec žádný seznam souborů. V tom případě musíte volbu zase vypnout.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání