Menu
CHIP Speedtest

Zobrazení licenčních čísel nainstalovaných programů

20.04.2010 09:57 | Redakce Chip
A je to tady: Váš počítač už je natolik „zaneřáděný“, že pomůže jenom nová instalace Windows. Poněvadž jste do počítače během času nainstalovali mnoho aplikací, moc by vám pomohl jejich přehled včetně všech licenčních čísel.

Vhodným nástrojem je pro vás KeyFinder Thing, který najdete i na našem DVD. Můžete si jej ale také stáhnout z adresy www.freewarefiles.com, abyste si ověřili, že máte nejnovější verzi. Pod »Search« zadejte název programu »KeyFinder Thing« a klikněte na červené tlačítko s bílou lupou. V seznamu výsledků se objeví odkaz »KeyFinder Thing 3.1.6«. Potom na aktuální a na další stránce pokaždé klikněte na »Download now«. Komprimovaný soubor »keyfinderthing3.zip« uložte do libovolné složky svého počítače. Soubor pak rozbalte a nástroj spusťte dvojitým kliknutím na položku »KeyfinderThing3.exe«. Separátní instalace není nutná.
Nástroj zobrazí výběr důležitých programů s příslušnými licenčními čísly. Pravým tlačítkem myši klikněte na ikonu aplikace, jejíž licenční číslo vás zajímá. Příkazem »Copy Key« v místní nabídce převezmete licenční číslo do schránky. Prostřednictvím »File | Export Keys | Text File« a »File | Export Keys | HTML« můžete data zapsat do textového nebo HTML souboru. Je důležité vědět, že KeyFinder Thing do textového souboru ukládá výhradně názvy programů s jejich licenčními čísly, zatímco při exportu do HTML souboru doplňuje ještě další informace.
Pokud hledané licenční číslo nenajdete v hlavním okně nástroje, pro hledání dalších programů použijte »Tools | Search«. V seznamu výsledků tohoto hledání můžete potřebné položky označit zaškrtnutím. Pomocí »Copy Selected« převezmete tyto informace, tentokrát názvy programů a licenční čísla, opět do schránky.
UPOZORNĚNÍ: KeyFinder Thing 3.1.6 nemusí najít všechna licenční čísla ve vašem počítači. Nástroj umí vyhledat licenční čísla asi 90 aplikací. Jejich seznam najdete pod »View | Software List«. KeyFinder Thing 3.1.6 spolupracuje podle vlastních údajů s Windows NT, 2000 a XP. V našem testu ale nabízel uspokojivé výsledky i pod Vistou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání