Menu
CHIP Speedtest

Zobrazení lišty panelů pod navigační lištou

15.09.2011 08:06 | Redakce Chip
Nově uspořádaná ovládací plocha vám nevyhovuje, poněvadž panely (taby) jsou nyní zobrazeny nad navigační lištou. Chtěli byste je proto opět vidět v obvyklé pozici a také mít znovu zobrazenu tu či onu obvyklou lištu.

Chcete-li zaměnit lištu panelů a navigační lištu, klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo v navigační liště nebo v liště hlavní nabídky. V kontextové nabídce nyní deaktivujte volbu »Panely navrchu«. Zde také můžete určit, které další lišty budou zobrazeny. Detaily lišt můžete ovládat příkazem »Nastavit lišty«.

Hlavní nabídku můžete nechat standardně nezobrazenou nebo ji vypnout, pokud po nějaké aktualizaci ještě zůstala zapnutá. Získáte tak více místa, přičemž přístup k nabídce je nyní v restrukturované formě možný pomocí tlačítka »Firefox« v titulním řádku. Pokud v nově uspořádané nabídce nemůžete něco hned najít, stiskem klávesy [Alt] znovu dočasně zapněte obvyklou nabídku a potřebný příkaz otevřete, jak jste zvyklí.

Kromě toho chybí ve Firefoxu 4 stavová lišta a také už ji nelze přímo zapnout. Pro nejčastější potřebu zobrazení cíle odkazu nyní totiž není zapotřebí, neboť ten se automaticky zobrazí ve spodní části okna, jakmile je na odkaz napozicován ukazatel myši. Kdo tuto lištu přesto pro určitá rozšíření, například Foxytunes, potřebuje, může prostřednictvím kontextové nabídky aktivovat lištu doplňků.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání