Menu
CHIP Speedtest

Zobrazení síťových dat prostřednictvím ikony

15.06.2011 12:46 | Redakce Chip
Staré verze Windows zobrazily síťové informace jako přenesené objemy dat ap. v podobě „mluvících bublin“, jakmile se ukazatel myši zastavil na ikoně sítě. Windows 7 už jenom ukazují, zda je v činnosti připojení k internetu.

Informační mezeru zaplníte freewarovým nástrojem Network Activity Indicator z adresy www.itsamples.com/network-activity-indicator.html. Rozbalte ZIP archiv a v něm obsažený LNG soubor zkopírujte do programové složky nástroje.
Windows 7 zobrazení ikony programu s dvěma blikajícími monitory automaticky vypnou. Proto klikněte na šipku v oznamovací oblasti a aktivujte odkaz »Přizpůsobit«. V seznamu vyhledejte položku »Network Activity Indicator«. Ve vedlejším rozevíracím poli změňte nastavení na »Zobrazovat ikony a upozornění«. Při této příležitosti hned také můžete potlačit už nepotřebnou standardní ikonu Windows – její nastavení změňte na »Zobrazovat pouze upozornění« a volbu potvrďte tlačítkem »OK«.
Od této chvíle vás bude blikající ikona detailněji informovat o síťovém provozu. Navedete-li na ni ukazatel myši, zobrazí se „tooltip“, který ukazuje celkové množství odeslaných a přijatých dat. Tak můžete například při mobilním přístupu na internet rychle kontrolovat svůj objem dat nebo při odesílání velké e-mailové zprávy z Outlooku sledovat jeho postup.
Chcete-li zjistit podrobnosti (Network Statistics, Network Traffic) pro jednotlivá rozhraní, klikněte na ikonu pravým tlačítkem myši. Kromě toho tak získáte přístup k důležitým systémovým dialogům, jako je například »Centrum sítí a sdílení« nebo stav LAN připojení k routeru. Každopádně otevřete příkaz »Settings«. Aktivujte přinejmenším možnost »Load at Windows Startup«  a potvrďte ji tlačítkem »OK«, aby se nástroj napříště vždy samočinně aktivoval po zapnutí počítače.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání