Menu
CHIP Speedtest

Zobrazení starších ovladačů a jejich případné odstranění ze systému

08.10.2014 16:54 | Karel Kovar
Zobrazení starších ovladačů a jejich případné odstranění ze systému

Při problematickém chování Windows lze doporučit kontrolu správce zařízení. Na vině totiž mohou být i staré ovladače.

V implicitním nastavení je ale Windows bohužel skrývají. Proto doporučujeme vyzkoušet následující postup. Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a do políčka »Prohledat programy a soubory« zadejte »prostředí«. Nyní v části »Ovládací panely« zvolte položku »Upravit proměnné prostředí pro váš účet«. Zde v sekci »Uživatelské proměnné pro uživatele X« klikněte na tlačítko »Nová…«. Poté do políčka Název proměnné zadejte »DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES« a jako její hodnotu zadejte jedničku. Nyní volbu potvrďte kliknutím na »OK« a stejně ukončete i nadřazená dialogová okna.

V následujícím kroku klikněte na tlačítko »Start« a do políčka »Prohledat programy a soubory« zadejte »zař«. Poté ve výsledcích vyhledávání klikněte na »Správce zařízení«. V něm ještě v nabídce »Zobrazit« aktivujte položku »Zobrazit skrytá zařízení« a poté už můžete vyhledávat zastaralé a nepoužívané ovladače zařízení.
Pozor: Tento tip je určen pouze zkušeným uživatelům, kteří dokážou určit, které ovladače zařízení je možné odinstalovat bez fatálních následků. V případě pochybností nechejte ovladač v systému.

2014-11-trik2-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání