Menu
CHIP Speedtest

Zobrazování DLL souborů jejich vlastními ikonami

12.01.2012 08:55 | Redakce Chip
Standardně obdrží všechny DLL soubory od systému jednotnou ikonu. Přitom knihovny většinou obsahují vlastní ikony. Pro zobrazování v Průzkumníku byste však raději používali tyto.

Drobnou úpravou v systémovém registru můžete změnit vzhled každé standardní ikony. Pro změnu DLL ikon napište do hledacího pole nabídky Start příkaz »regedit« a eventuálně potvrďte dotaz Řízení uživatelských účtů tlačítkem »Ano« nebo »Další«.
Potom navigujte na klíč »HKEY_CLASSES_ROOTdllfiledefaulticon«. Vpravo je pod řetězcem »Standard« definováno, kterou ikonu Windows pro zobrazení použijí. Pro zpracování teď na tuto položku dvojitě klikněte. Její hodnotu změňte na »%1« a úpravu potvrďte tlačítkem »OK«. Tento parametr způsobí, že pro zobrazení ikony se bude vždy odkazovat na soubor sám. Pak zavřete editor registru a otevřete Průzkumníka.
Napříště už v Průzkumníku ihned poznáte, zda určitý DLL soubor vůbec obsahuje ikony. Všechny ostatní DLL soubory obsahují jen prázdný standardní symbol.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání