Menu
CHIP Speedtest

Zobrazování ikon v oznamovací oblasti hlavního panelu

22.08.2010 12:07 | Redakce Chip
Windows 7 ve standardním nastavení potlačují v oznamovací oblasti hlavního panelu mnoho ikon a zobrazují už jen hlášení příslušných programů. Pro určité akce, jako je například kontrola průběhu zálohování, by však byla delší doba zobrazení velmi žádoucí.

Toto chování můžete přizpůsobit svým požadavkům, a to pro každý program jednotlivě.
Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo v hlavním panelu a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. Na kartě »Hlavní panel« v sekci »Oznamovací oblast« klikněte na »Přizpůsobit«. Poté v seznamu vyhledejte příslušný program. Vedle něj vpravo v rozevíracím poli zvolte nastavení »Zobrazovat ikony a upozornění«. Tento krok zopakujte pro všechny programy, jejichž ikonu mají Windows při aktivitě zobrazit. Pro nově doplněné programy musíte tuto proceduru pokaždé jednotlivě zopakovat. Nastavení »Skrýt ikony a upozornění« ovšem doporučit nelze, neboť by tak mohlo dojít k potlačení důležitých hlášení programu. Po kliknutí na »OK« začne platit vlastní konfigurace. Nadále potlačené ikony můžete jako dosud zobrazit kliknutím na šipku v oznamovací oblasti vlevo.
Upozornění: V případě potřeby můžete v tomto dialogu prostřednictvím odkazu »Obnovit výchozí chování ikon« všechna vlastní nastavení rychle odstranit. Volbou »Vždy zobrazit všechny ikony a oznámení na hlavním panelu« lze kromě toho zobrazit všechny ikony. Oznamovací oblast však v tomto případě zabere v hlavním panelu velmi mnoho místa. Toto nastavení má proto smysl jen na velmi velkých obrazovkách, které pracují s vysokým rozlišením. Pak ale také může utrpět přehlednost.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání