Menu
CHIP Speedtest

Zobrazte dokumenty ve velikosti odpovídající tisku

28.04.2015 14:04 | Pavel Trousil
Zobrazte dokumenty ve velikosti odpovídající tisku

V programu Photoshop můžete zobrazit dokumenty ve velikosti, která odpovídá velikosti výsledného tisku. 

photoshop-nahled

Musíte si ale trochu pohrát s nastavením, a to dříve než začnete pracovat. Spusťte Photoshop a otevřete v něm libovolný obrázek. Chcete-li získat přesný náhled, zkuste následující postup: Vyberte z nabídky »Filtry« volbu »Pravítka«, aby se na horní straně dokumentu zobrazilo pravítko. Následně otevřete paletu »Navigátor«, a to přes nabídku »Okna | Navigátor«.

Ještě je potřeba změnit předvolby jednotek. Proto vyberte z nabídky postupně »Úpravy| Předvolby | Jednotky a pravítka« a nastavte pravítka na centimetry. Alternativně se můžete do předvoleb dostat i stiskem kombinace kláves [Ctrl] + [K]. Pak přidržte na monitoru skutečné pravítko nebo metr a přesuňte posuvník zvětšení u symbolu hory na spodním okraji palety Navigátor tak, aby pravítka na obrazovce ukazovala totéž co skutečné pravítko.

Zvětšení v procentech, které najdete naspodu palety Navigátor, potřebujete pro přesný náhled velikosti tisku dokumentu s takovýmto rozlišením. Potom budete mít na monitoru obrázek ve stejné velikosti, v jaké se nakonec vytiskne na tiskárně. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání