Menu
CHIP Speedtest

Zpřístupnění webových stránek po spuštění browseru

16.06.2011 07:35 | Redakce Chip
Bylo by docela praktické, kdybyste k několika pravidelně navštěvovaným stránkám mohli přistupovat vždy okamžitě po spuštění prohlížeče. Ovšem přístup k naposledy otevíraným stránkám je právě tak důležitý. Sjednotit oba požadavky se na první pohled zdá nemožné.

Na druhý pohled se i pro tento problém najde řešení. Nejprve byste měli Chrome nastavit tak, aby při jeho spuštění byly znovu zobrazeny naposledy otevřené panely. Klikněte proto vpravo nahoře na nastavovací ikonu a v rozevírací nabídce otevřete »Možnosti«. Na kartě »Základy« by měla být aktivována možnost »Znovu otevřít stránky, které byly otevřené naposledy«.
Nyní otevřete požadované webové stránky jako „taby“. Potom pravým tlačítkem myši klikněte na jeden z těchto panelů a v místní nabídce zvolte příkaz »Připnout kartu«. Tím tento „tab“ odskočí na liště úplně vlevo a bude minimalizován až do podoby favikony. V minimalizovaném zobrazení chybí křížek pro zavření, aby k němu nemohlo dojít nedopatřením. Takto své oblíbené stránky kompaktně umístíte do lišty „tabů“ a budou vám k dispozici stále otevřené. Budete-li chtít takový panel opět zobrazit normálně, na ukotvený „tab“ klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte kontextový příkaz »Uvolnit kartu«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání