Menu
CHIP Speedtest

Zprovoznění staršího skeneru pod Windows 7

15.04.2011 12:54 | Redakce Chip
Máte poněkud starší USB skener, který ovšem stále bez problémů slouží. S přechodem na nový systém (Windows Vista nebo Windows 7) jste už k němu však bohužel nesehnali ovladač. Kupovat kvůli tomu nový skener se vám ale samozřejmě nechce.

Použijte svůj skener nebo jiné USB zařízení, pro které jste nesehnali ovladač pro Windows 7 nebo Vistu, ve virtuálním stroji. Bohužel všechny virtualizace pracují trochu jinak. Ze tří velkých aplikací pro virtualizaci, tedy MS Virtual PC, VMWare a VirtualBox, pouze posední dvě jmenované pracují s USB zařízeními, která používají vlastní ovladače. Pokud jste zatím žádný z těchto nástrojů nepoužívali, doporučujeme vám raději VirtualBox od Sunu. Na rozdíl VMWare je totiž k dispozici zcela zdarma a celkem snadno se používá. Podle instrukcí proveďte instalaci systému Windows XP ve virtuálním prostředí. Po instalaci systému můžete instalovat jako obvykle i svůj skener. Pokud už používáte Virtual PC od Microsoftu, můžete z něj použít instalaci Windows XP i pro VirtualBox nebo VMWare. Oba nástroje vám umožní nalinkovat VHD disky vytvořené Virtual PC a startovat z nich.
Proces je v obou případech podobný. Otevřete dialogové okno pro nalinkování virtuálního pevného disku a pod „File Type“ vyberte „VHD files“, nebo v tomto případě „Microsoft Virtual PC fines“. Označte svůj Virtual PC disk (VHD file) a udělejte z něj bootovací disk. XP se tak dostanou do nového virtuálního prostředí. Spustí se instalace ovladačů, která se většinou obejde bez asistence uživatele. Po instalaci by vše mělo pracovat tak, jak má. Potom můžete připojit svůj skener na přesměrovaný USB port virtuálního XP stroje a navíc také nainstalovat všechny ovladače a příslušný software. Budete tam moci dál používat svůj skener.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání