Menu
CHIP Speedtest

Zřetelnější zobrazení složek v Průzkumníku

30.06.2011 10:44 | Redakce Chip
Označování otevřených a zavřených složek ve stromové struktuře Průzkumníka vám připadá málo výrazné. Proto byste k tomu chtěli používat jiné, výmluvnější symboly.

Za tím účelem otevřete editor registru tak, že kliknete na »Start« a do pole »Prohledat programy a soubory« zapíšete příkaz »regedit«. Výsledek hledání pak uvidíte přímo v nabídce Start. Tam pod »Programy« klikněte pravým tlačítkem myši na »regedit.exe« a v místní nabídce zvolte příkaz »Spustit jako správce«. Příkaz musíte potvrdit pro Řízení uživatelských účtů a eventuálně se ještě autorizovat volbou účtu s oprávněním správce a zadáním příslušného hesla.
Potom ve stromové struktuře v levé části okna editoru přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerShell Icons«. Nyní v pravé části okna klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo a zvolte kontextový příkaz »Nový | Řetězcová hodnota«. Název navržený Windows přepište hodnotou »4«. Tak nadefinujete interní klíč pro otevřené složky. Zavřené složky jsou reprezentovány číslicí »3«.
Nově vytvořený řetězec otevřete dvojitým kliknutím na jeho položku a jako hodnotu doplňte úplnou cestu k souboru »shell32.dll«. K zásobě ikon (symbolů) v tomto souboru můžete přistoupit tak, že přímo za údajem cesty uvedete za čárkou interní hodnotu indexu požadovaného symbolu. Chcete-li symbol otevřené složky v Průzkumníku nahradit například červeným zaškrtávacím háčkem, při standardní instalaci použijte »%SystemRoot%system32SHELL32.dll,144«. Po těchto změnách zavřete editor registru příkazem »Soubor | Konec« a počítač restartujte.
Mimochodem, chcete-li se dozvědět, které symboly »shell32.dll« obsahuje, můžete se uchýlit k malému triku: Klikněte pravým tlačítkem myši na libovolnou složku a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. Pak na kartě »Přizpůsobit« klikněte na »Změnit ikonu«. Následný dialog vypíše všechny symboly ze souboru »shell32.dll«. Abyste pro nějakou ikonu zjistili hodnotu jejího indexu, stačí odpočítat jeho pořadí. Pro správný výsledek ovšem musíte začít od »Null« a počítat shora dolů. Poněvadž Windows 7 vypisují symboly ve čtyřech řádcích, má tedy druhý symbol v prvním řádku číslo »4«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání