Menu
CHIP Speedtest

Zřízení multifunkční úvodní stránky

29.04.2011 07:46 | Redakce Chip
Automaticky generovaná volba pro nové „taby“ je docela praktická. Přesto byste v browseru dali přednost vlastnoručně nakonfigurované úvodní stránce s rychlou volbou a dalšími funkcemi.

S bezplatným rozšířením Incredible Startpage propůjčíte Chrome opticky přitažlivou, konfigurovatelnou a praktickou domovskou stránku. Nástroj najdete přímo na stránkách Googlu.
Chcete-li si jej nainstalovat, stahněte soubor, rozbalte ZIP archiv a dvojitě klikněte na soubor »extension.crx«, případně budete muset příslušný program nejprve vybrat ze seznamu. Tam se rozhodněte pro »Google Chrome« a volbu potvrďte tlačítkem »OK«. Browser nyní otevře dialog »Rozšíření«. Varování u spodního okraje stránky potvrďte kliknutím na »Další«. Instalaci a přístup k osobním údajům potom musíte ještě jednou potvrdit kliknutím na »Instalovat«.
Nyní otevřete nový panel. Vlevo uvidíte seznam nedávno zavřených panelů a záložek. Velká oblast vpravo umožňuje rychlou volbu pro určitou složku záložek. Chcete-li zobrazenou složku změnit, navigujte ve složkách na požadovanou složku a pak dole v dialogu klikněte na »Show as main«. Další záložky lze vpravo doplnit přetažením myší.
Kliknutím na »Theme Options« v dolní části můžete personalizovat barvy a pozadí rychlé volby. Chcete-li použít vlastní obrázek, pod »Wallpapers« klikněte na »Custom«. V následném dialogu zadejte URL požadovaného obrázku a potvrďte tlačítkem »Save«. Takto můžete na pozadí použít například svou vlastní fotografii z Flickru. Navíc máte na žlutém lístečku místo na krátké poznámky, které lze prostřednictvím přiřazených odkazů rychle odeslat do Gmailu nebo do Google kalendáře. Tak si můžete například během telefonického hovoru ihned něco poznamenat, aniž byste museli předem přepínat do kalendáře. Vyvoláním odkazu »Advanced Options« můžete mj. v rozevíracím seznamu »Maximum recently closed tabs« přizpůsobit počet naposledy zavřených panelů, které mají být na stránce zobrazeny.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání