Menu
CHIP Speedtest

Zrychlené spuštění audio- a videopřehrávače

06.12.2011 16:01 | Redakce Chip
Při vaší bohaté mediální knihovně trvá hlavně spuštění iTunes poměrně dlouho. Zajímá vás proto, zda existují nějaké možnosti tuningu a která nastavení případně mohou zvýšit výkon.

Čím rozsáhlejší je hudební databanka, tím pomalejší je iTunes. Jev je pozorovatelný zvláště na starších počítačích nebo při pomalejších pevných discích. Praktickou funkcí, ale zároveň také další brzdou jsou inteligentní přehrávací seznamy, poněvadž iTunes všechny seznamy aktualizuje při každém přístupu.

Rozmyslete si proto, které z těchto seznamů skutečně využíváte a potřebujete. U ostatních seznamů můžete na nepotřebnou položku kliknout pravým tlačítkem myši a kontextovým příkazem »Delete« ji smazat. Pro případ, že byste seznam později přece jen chtěli použít, bude však vhodnější přizpůsobit nastavení. K tomu zvolte příkaz »File | New Smart Playlist«. V následném okně deaktivujte volbu »Live updating«. Pokud nějaký seznam používáte trvale, můžete pro zvýšení výkonu při automatické aktualizaci eventuálně omezit jeho velikost. Za tím účelem aktivujte volbu »Limit to« a pro ni nastavte jako hranici například »50« items. Zadaná nastavení nakonec potvrďte tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání