Menu
CHIP Speedtest

Zrychlení počítače při defragmentaci

07.12.2011 14:45 | Redakce Chip
Jakmile spustíte defragmentování pevného disku, váš počítač se zřetelně zpomalí a téměř se nedá normálně používat. Pochopitelně byste chtěli opět pracovat rychleji.

Pravděpodobně je během defragmentace aktivní také nějaký bezpečnostní program, například virový skener. Obě služby si pak navzájem překážejí, neboť bezpečnostní program každou defragmentací způsobenou změnu v souboru rozpozná a tu pak znovu analyzuje. To je také za normálních okolností smysluplné, v popsaném případě to však stojí mnoho výpočetního výkonu.

Abyste zajistili bezpečné pracovní prostředí, měli byste nejdříve oddělit síťová a internetová připojení. K tomu použijte například na notebooku vypínač Wi-Fi nebo vytáhněte síťový kabel. Také můžete příslušné spojení přechodně deaktivovat.

Jako další krok ukončete sledování bezpečnostním programem. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na jeho ikonu v oznamovací oblasti hlavního panelu a například v programu firmy Kaspersky zvolte příkaz »Zastavit ochranu«. Stanovte požadovanou dobu. Pak bez překážek vyřiďte defragmentaci. Zatím můžete například dále pracovat s programy Office nebo reprodukovat lokální mediální obsahy. Na závěr nezapomeňte znovu zapnout ochranný program nebo počítač restartovat.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání