Menu
CHIP Speedtest

Zrychlení rychlosti kopírování v bezdrátových sítích

28.12.2013 19:46 | Karel Kovar
Zrychlení rychlosti kopírování v bezdrátových sítích

Ve Windows Vista Microsoft představil novou funkci s názvem Remote Differential Compression. Ne vždy je ale vhodné ji mít aktivní…

Tato funkce při kopírování dat mezi novými verzemi systémů Windows zjistí rozdíly mezi soubory a zkopíruje pouze je. Díky tomu se kopírování velkých souborů například přes Wi-Fi síť značně urychluje. Nevýhodou ale je, že pokud jde o přenos dat u staršího systému (například Windows XP), u kterého tato funkce chybí, je naopak kopírování znatelně pomalejší. Pokud tedy máte ve své domácí síti alespoň jeden takovýto počítač, doporučujeme tuto funkci vypnout. To provedete následujícím způsobem:

Nejprve v »Ovládacích panelech« klikněte na »Odinstalovat program«. V okně, které se objeví, zvolte v levé části okna položku »Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows«. Nyní v seznamu funkcí najděte položku »Algoritmus RDC (Remote Differential Compression)« a zrušte u ní zatržítko. Po kliknutí na »OK« a po restartování počítače budete moci v bezdrátové síti kopírovat rychleji.

3-rdc-nahled

Remote Differential Compression

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání