Menu
CHIP Speedtest

Zúžení širokých rámečků oken v rozhraní Aero

13.04.2011 06:08 | Redakce Chip
Se standardní šířkou pěti pixelů vypadají rámečky oken v prostředí Aero trochu příliš masivně. Zejména pro menší monitory by zde určitě „méně bylo více“.

Toto plýtvání místem můžete minimalizovat, jestliže nastavíte užší rámečky oken.
Ve Windows 7 klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo plochy a v místní nabídce zvolte příkaz »Přizpůsobit«. V dalším kroku klikněte na odkaz »Barva oken« a přejděte na »Pokročilé nastavení vzhledu…«. Ve výběrovém seznamu nyní vyhledejte položku »Okraj aktivního okna« a zvolte vhodné nastavení. Ve Vistě rovněž klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a zvolte »Přizpůsobit«. V příslušném dialogu přejděte na odkaz »Barva a zobrazení okna« a klikněte na tlačítko »Upřesnit«.
Od následujícího kroku je postup stejný v obou systémech. V rozevíracím poli »Položka« zvolte položku »Výplň ohraničení« a vedle nastavte požadovanou velikost. Standardní hodnota je »4«, nastavení »0« má za následek minimální velikost rámečku; stále ještě však zůstane viditelný. Změnu potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. Nastavení se projeví okamžitě.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání